У столиці вкотре понищили виставку про Другу світову війну. Вандалів зняли на камеру
Протягом двох місяців виставку нищили чотири рази, організатори припускають, що кожного разу це робили одні і ті ж люди.
У Києві на Подолі невідомі пошкодили банерну виставку про допомогу США союзникам під час Другої світової війни.
Про це 11 серпня на своїй сторінці у Facebook повідомив активіст Олег Слабоспицький.
“Як правда про ленд-лізЛенд-ліз – система, яка передбачала надання США союзникам техніки, продовольства й сировини. Велику допомогу отримав СРСР. муляє очі проросійським елементам у Києві? 22 червня на Подолі в Києві відкрили виставку “Lend-lease. Зброя перемоги”. За ініціативи Blue / Yellow for Ukraine, ГО “Корпус справедливості” та Українського інституту національної пам'яті”, – написав Слабоспицький.
За два місяці виставку нищили чотири рази.
“Сьогодні після заміни нами 11 порізаних банерів, виставку знову обмалювали буквально через 20 хвилин”, – додав Слабоспицький.
Водночас міністр культури Олексій Ткаченко в Telegram закликав знайти винних.
“Російська пропаганда приховує, наскільки критичною була допомога союзників. Тому наше завдання – постійно нагадувати правду про Другу світову. Саме для цього й створили виставку “Lend-lease. Зброя перемоги”, – написав він.
Згодом представник Українського інституту національної пам'яті Максим Майоров повідомив, що “небайдужі громадяни зняли на відео процес псування майна”.
“На запитання до хуліганки, що ж вона робить, та промовила: “Отвечаю”. Залишається сподіватися, що з такою підказкою правоохоронним органам буде легше притягнути художницю до справжньої відповідальності”, –написав Майоров.
До свого посту він прикріпив відео, на якому видно, як молода дівчина з рудим волоссям обмальовує плакати.
Майоров додав, “почерк і зміст написів” дають підстави припускати, що виставку усі рази нищили одні й ті ж люди.
Організатори виставки уже подали заяву в поліцію.
Ленд-ліз – програма, за якою США передавали союзникам у Другій світовій війні техніку, харчі та інші стратегічні ресурси. Започаткували програму в березні 1941 року.
Найбільшу допомогу від США отримали Велика Британія та СРСР – відповідно 31,5 мільярда доларів і $12,9 мільярдів. Однак в СРСР заперечували масштаби допомоги.
У сучасній Росії не хочуть визнавати, що допомога союзників за програмою ленд-ліз стала визначальним чинником перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у Стрию молодик понищив майже 60 могил Січових стрільців.