У Рівному оголосили набір у весняну школу “Мнемоніки”
Випускники школи матимуть можливість отримати мінігрант на власний проєкт, який стосуватиметься пам’яті про Другу світову війну у їхніх регіонах.
У Рівному Центр політики пам’яті “Мнемоніка” оголосив набір учасників у весняну школу “Культура і політика пам’яті: від ідеї до зміни”. Вона залучить активних діячів культури та освіти Волинської і Рівненської областей та допоможе їм реалізувати власний мініпроєкт з культури пам’яті у їхніх громадах.
Про це Локальній історії повідомили у пресслужбі “Мнемоніки”.
Весняна школа “Мнемоніки” є одним із ключових етапів проєкту “Стежками пам’яті”. Його автори намагаються за допомогою сучасних інструментів реанімувати витіснену пам’ять про Другу світову війну на Волині. Для цього уже провели цикл лекцій, записали серію подкастів та створили комікс “Орнітофобія”.
“В рамках проєкту ми прагнемо актуалізувати пам’ять Другої світової війни на Волині крізь досвід (не)помічених публічною історією учасників подій: військовополонених, євреїв, ромів, волинських чехів, польських громад, остарбайтер/ок, психічнохворих пацієнт/ок, жінок. А також представити громадськості невідомі/ маловідомі приклади порятунку жертв нацизму та міжнаціонального конфлікту на Волині в роки Другої світової війни”, – йдеться в повідомленні.
Результатом школи буде розробка десяти мініпроєктів, які стосуватимуться культури пам’яті про Другу світову війну.
“Ми сподіваємось, що проведення школи вплине на автономізацію процесу творення культури та політики пам’яті громадами Волинської та Рівненської областей”, – наголосили організатори.
Школа проходитиме 11-13 квітня у Рівному. Її учасники отримають:
- Мінігрант (у межах 200 євро) на реалізацію власного проєкту з культури пам’яті у відповідному населеному пункті та менторську підтримку на всіх етапах – від формування заявки до звітності;
- Сертифікат по завершенню школи про прослухані курси;
- Комунікацію та нетворкінг з однодумцями з Рівненської та Волинської областей;
- Знання у сфері культури і політики пам’яті та публічної історії;
- Теорію та практику проєктного менеджменту;
- Публічно-історичні матеріали від Центру політики пам’яті “Мнемоніка”.
До участі у школі запрошують вчителів, студентів старших курсів вузів та профтехучилищ, громадських активістів, журналістів, митців, представників органів місцевого самоврядування, фахівців, що займаються культурою пам’яті та культурною спадщиною, мешканців територіальних громад Рівненської та Волинської областей. За результатами конкурсної комісії буде відібрано 20 учасників.
“Від учасниць та учасників ми очікуємо розуміння історичного контексту пам’яті про Другу світову війну на Волині та орієнтування у локальному досвіді громади, яку вони представлють , орієнтацію у темі та проблематиці проєкту “Стежками Пам’яті”, чіткої мотивації та повноцінної участі на всіх етапах проєкту”, – підкреслили організатори.
Подати заявку на участь можна тут.