17:58, 9 березня 2021

У Львові з каплиці Боїмів демонтували частину скульптури скорботного Христа

Саму скульптуру планують реставрувати, однак у бюджеті міста коштів на це не передбачено.

Каплиця Боїмів
ZBRUC.EU

У Львові осипається скульптура скорботного Христа, що на куполі каплиці Боїмів. Фахівці оглянули її  і демонтували частини, які могли обвалитись.

Про це повідомляє Тvoemisto.tv з посиланням на очільницю управління охорони історичного середовища Львова Лілію Онищенко.

«Дослідили – стан не найкращий. Є проблеми з каменем, його треба укріплювати обов’язково. Поржавів німб, у деяких місцях довелося його зняти, бо була загроза, що опаде. Скоріше за все, отримаємо звіт і будемо пробувати реставрувати скульптуру окремо від каплиці. Ми планували грандіозний проєкт реставрації каплиці і скульптури, але каплиця ще може почекати, а скульптура уже ні», – каже Лілія Онищенко.

Вона додала, що основну частину скульптури доведеться реставрувати на місці, не демонтовуючи. Це збільшує вартість робіт, бо довкола каплиці доведеться облаштовувати риштування.

«Дослідженнями займаються львівські фахівці разом з польськими. Хто робитиме реставрацію ще не знаємо, скільки потрібно грошей також не відомо. У Львові ще не прийняли бюджет розвитку, зрештою реставрації скульптури немає у проєкті, тому будемо залучати кошти, які зібрали на благодійному аукціоні з інститутом банківської справи і кошти від спонсорів», – підкреслила Лілія Онищенко.

Каплицю Боїмів у Львові збудували в 1611 році на території тоді ще міського цвинтаря, поруч із латинської катедрою. Зводили її як родинну усипальницю на замовлення львівського купця Георгія Боїма. За 400 років каплиця збереглась доволі добре. Цього року її детально досліджують, аби нарешті відреставрувати.