10:04, 26 квітня 2021

У львівському дендропарку знайшли давні єврейські надгробки

Єврейські надгробки у цьому районі знаходили і раніше. За радянської влади їх вивезли із Янівського цвинтаря, щоб використати для облаштування доріг.

Надгробки
Фото: ВЄБФ “Хесед-Ар’є”

Під час ремонту хідника в дендропарку львівського Ботанічного саду Лісотехнічного університету знайшли єврейські надгробки. На плитах збереглися надписи і частини малюнків.

Про це повідомивляє ТвоєМісто.

Представник організації Всеукраїнський єврейський благодійний фонд “Хесед-Ар’є” Олександр Назар розповів, що спочатку люди знайшли уламок мацевиЄврейський надгробок у формі вертикальної кам’яної плити  і привезли до них у синагогу. На надгробку збереглась дата поховання – 1901 рік.

За словами Назара, зазвичай про знайдені мацеви чи їх уламки організації “Хесед-Ар’є” повідомляють люди, які проводять ремонтн чи просто гуляють.

“Хесед-Ар’є” планує продовжити пошуки єврейських надгробків у районі Лісотехнічного університету після карантину. Через обмеження зараз важко організувати більшу групу людей.

“У 2018-2020 ми вже вивозили в цьому районі знайдені надгробки. Впевнений, що це не остання знахідка”, – каже Олександр Назар.

Він також уточнив, що надгробки у цей район привозили в радянські часи для облаштування доріг. Швидше за все, їх забирали з Янівського цвинтаря.

Нагадаємо,  раніше ми повідомляли, що мацеви, які знайшли у 2019 році у Бережанах на Тернопільщині, повернули на єврейське кладовище.