00:44, 26 лютого 2020

У Києві презентують книгу “Війна України проти Радянської Росії у 1920 році”

Сьогодні, 26 лютого, видавництво "Темпора" і Книгарня Є презентуватимуть книжку "Війна України проти Радянської Росії у 1920 році", упорядника Ярослава Тинченка. Презентація розпочнеться о 18:30, у книгарні Є, що на вулиці Миколи Лисенка, 3. Про подію організатори повідомляють у Facebook.

Минає 100 років з моменту завершення піврічної епопеї збройної боротьби Армії Української Народної Республіки спільно з польськими союзниками проти більшовиків. З квітня і до 21 листопада 1920 року. Армія УНР відстоювала свою державу, ведучи бої на території сучасних Вінницької, Хмельницької, Тернопільської, Івано-Франківської областей. 21 листопада 1920 р. під тиском червоних військ Армія УНР була змушена відступити на територію, зайняту поляками, і потому інтернована.

Три розділи книжки "Документи Армії Української Народної Республіки", "Документи Червоної армії" і "Спогади та матеріали білогвардійських формувань у Польщі" розкривають характер збройного протистояння поміж українськими, радянськими, польськими та білогвардійськими збройними формуваннями.

У книжці вперше опубліковано 13 документів та 10 кольорових схем з українських архівів, 26 документів та 9 кольорових схем, які зберігаються в архівах Російської Федерації, про бойові дії Армії УНР проти більшовиків у 1920 році.

Автор Ярослав Тинченко – історик, автор праць з української військової історії, зокрема, періоду Визвольних змагань, заступник директора Національного військово-історичного музею України з наукової роботи, працівник Збройних сил України.