09:08, 9 квітня 2021

Справа Стуса: Суд зобов'язав Медведчука виплатити 140 тисяч гривень видавництву Vivat

Припускають, що “грошима Медведчук не поступиться” і подаватиме касаційну скаргу. 

knyga-pro-Stusa
Фото: wz.lviv.ua

Київський апеляційний суд постановив стягнути з народного депутата Віктора Медведчука 139,5 тисяч гривень. Йдеться про відшкодування коштів, які видавництво Vivat витратило на правову допомогу під час розгляду провадження щодо заборони книжки Вахтанга Кіпіані “Справа Василя Стуса”.

Про це повідомив адвокат Вахтанга Кіпіані В'ячеслав Якубенко на своїй сторінці у Facebook.

“Апеляційний суд задовольнив заяву видавництва “Vivat” і додатковою постановою стягнув з Медведчука 139,5 тисяч гривень, витрачених видавництвом на правову допомогу в апеляційній інстанції”, – розповів адвокат.

Він зазначив, що раніше, коли суд зняв заборону на поширення книжки “Справа Василя Стуса”, вважав, що касаційної скарги Медведчука не буде. Однак, тепер ситуація змінилася.

“Тепер це спір про гроші. Грошима Медведчук не поступиться: подаватиме касаційну скаргу. Show must go on”, – написав В'ячеслав Якубенко.

Детальніше про книжку Вахтанга Кіпіані читайте у матеріалі “Вахтанг Кіпіані: “Справа Василя Стуса триває і досі".

Наприкінці 2015 року Служба безпеки України відкрила доступ до документів КДБ та архівів 1917-1991 років. Серед них – томи справи українського поета, дисидента-“шістдесятника” Василя Стуса.

Вперше в історії України всі архівні матеріали справи засудженого дисидента зібрав та видав журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані у книжці “Справа Василя Стуса”.

Через те, що вона містить фрагменти судових засідань, де адвокатом Василя Стуса виступав Віктор Медведчук, який нині є депутатом і проросійським політиком, той подав позов та частково виграв його у жовтні 2020 року. Суд першої інстанції заборонив розповсюджувати книжку.

Згодом виявилося, що рішення ухвалила Марина Заставенко, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою “ДНР”.

Після рішення суду українці повністю розкупили перший наклад книги фактично впродовж години. 

Тим часом видавництво Vivat, що видало книжку, подало апеляцію на рішення про заборону “Справи Василя стуса” до Київського апеляційного суду.

19 березня суд практично скасував рішення попередньої інстанції, залишивши в силі лише одну із 27 позивних вимог Медведчука. Йдеться про припущення, що нинішній проросійський політик “був наданий і підтримуваний органами держбезпеки безпосередньо до процесу Василя Стуса”.