15:18, 11 листопада 2021

Проросійський олігарх Віктор Медведчук потрапив у список боржників через “Справу Стуса”

Політик винен видавництву Vivat 440 тисяч гривень.

ca99d978c0506f5fc6875f3ce5edcbb3.jpg
vivat-book.com.ua

Проросійський політик Віктор Медведчук потрапив у список боржників. Після того, як олігарх програв справу щодо заборони книжки про Василя Стуса, він не виплатив видавництву “Vivat” встановленої судом компенсації.

Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив народний депутат України VIII скликання Сергій Лещенко.

“Одіозний Віктор Медведчук потрапив до реєстру боржників. Наздоганяє Медведчука харківське видавництво “Vivat”. Це підтверджується сайтом виконавчих проваджень та реєстром боржників”, – зауважив Лещенко.

Він пригадав, як Медведчук намагався засудити видавництво за книгу “Справа Василя Стуса” Вахтанга Кіпіані, але зрештою програв апеляцію, не пішов до Верховного суду і тепер має компенсувати видавництву 440 тисяч гривень витрат на правову допомогу та судовий збір. 

“Наразі зазначені кошти примусово стягує виконавча служба Оболонського району міста Києва. Як результат, Медведчук опинився у реєстрі боржників”, – підкреслив Сергій Лещенко.

Наприкінці 2015 року Служба безпеки України відкрила доступ до документів КДБ та архівів 1917-1991 років. Серед них – томи справи українського поета, дисидента-“шістдесятника” Василя Стуса.

Вперше в історії України всі архівні матеріали справи засудженого дисидента зібрав та видав журналіст, публіцист, історик Вахтанг Кіпіані у книжці “Справа Василя Стуса”.

Через те, що вона містить фрагменти судових засідань, де адвокатом Василя Стуса виступав Віктор Медведчук, який нині є депутатом і проросійським політиком, той подав позов та частково виграв його у жовтні 2020 року. Суд першої інстанції заборонив розповсюджувати книжку.

Згодом виявилося, що рішення ухвалила Марина Заставенко, яку у 2017 році хотіли звільнити за зв'язки з так званою “ДНР”.

Після рішення суду українці повністю розкупили перший наклад книги фактично впродовж години. 

Тим часом видавництво Vivat, що видало книжку, подало апеляцію на рішення про заборону “Справи Василя стуса” до Київського апеляційного суду.

19 березня суд практично скасував рішення попередньої інстанції, залишивши в силі лише одну із 27 позивних вимог Медведчука. Йдеться про припущення, що нинішній проросійський політик “був наданий і підтримуваний органами держбезпеки безпосередньо до процесу Василя Стуса”.

Схожі матеріали

сео стус

"Міліція Стуса посадила, міліція хоче його реабілітувати"

600.jpg

Стус проти русифікації. Історія листа, що мав стати маніфестом

Іван Світличний 1200

Вусатий естет з Уманської. До тридцятих роковин смерти Івана Світличного

Віра Агеєва 960

Епічні часи, класика і Нобелівка на трьох. Віра Агеєва

o_19fpteckv4sd1ar5f6itrb1ank2q.jpg

28 коротких років Василя Симоненка. Подорож місцями поета

dysydenty 1100х400.jpg

Дисиденти. Історії політв'язнів радянського режиму

Стус

Сновиди веселого цвинтаря. Віталій Ляска

60.jpg

"На тлі ігнору держави": як висвітлюють історію дисидентства

василь_стус_1.jpg

Не бути рабом. Як українські дисиденти протистояли зросійщенню