10:33, 1 червня 2021

Нацбанк вводить в обіг пам'ятну монету на честь Євгена Коновальця

Монета номіналом 2 гривні, продовжить серію “Видатні особистості України”.

b65r_yevgen_konovalecz-1-1120x1121.png
Фото: НБУ

Пам’ятну монету “Євген Коновалець” Національний банк України вводить в обіг 9 червня.

Про це повідомили на сайті НБУ.

“Пам’ятна монета “Євген Коновалець” номіналом 2 гривні, продовжує серію “Видатні особистості України”, вона присвячена військовому і політичному діячеві, особистості, що символізує спадковість української національно-визвольної боротьби, – Євгену Михайловичу Коновальцю”, – підкреслили в фінустанові.

На аверсі зобразили калинову гілку, яка обрамлює монету ліворуч, угорі викарбуваний тризуб, а по центру, на дзеркальному тлі – фалеристична пам’ятка часів визвольних змагань у вигляді монограми з двох літер “С”, переплетених гілкою калини. Також нанесли цитату Коновальця: “...Будемо мати силу, тоді вийдемо побідно з найгіршого лихоліття і здобудемо все, що нам треба”.

b65a_yevgen_konovalecz-1-1120x1121.png
Фото: НБУ

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено стилізований портрет Євгена Коновальця, ліворуч від якого напис ОУН та стилізований тризуб з мечем. 

Художниками монети є Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук, скульптором – Володимир Атаманчук.

Монету виготовили зі сплаву нейзильберу, вона важить 12,8 грамів та має 31 у діаметрі. Всього випустили 35 тисяч таких монет. 

Євген Коновалець був полковником Армії Української Народної Республіки, командиром Січових Стрільців, засновником і комендантом Української військової організації, засновником та першим головою Організації українських націоналістів. Брав активну участь у національно-визвольній боротьбі 1917 – 1921 років.

14 червня цього року виповнюється 130 років від його дня народження. 

Більше про біографію провідника українських націоналістів читайте у матеріалі “ДНК полковника Євгена Коновальця”.