09:25, 13 квітня 2021

Мінкульт відреагував на знесення будинку Уткіна у Києві

У Міністерстві заявили, що не давали дозволів на будівництво.

Будинок Уткіна
facebook.com/kyiv.gp.gov.ua

Міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко назвав “варварством” знесення історичного будинку Уткіна у Києві. Він закликав правоохоронців провести розслідування інциденту та наголосив, що його відомство ініціювало розробку проєкту, який у майбутньому міг би унеможливлювати такі ситуації.

Про це міністр написав на своєму каналі у Telegram.

“Знесення історичного будинку купця Уткіна в Києві – варварство. Тим більше, що ця будівля, відповідно до історико-архітектурного опорного плану міста, входить в історичний ареал забудови міста”, – зазначив Ткаченко.

Водночас він наголосив, що Міністерство не давало дозволу на таке будівництво.

“Це самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво – за що передбачена кримінальна відповідальність. МКІП не давало жодних дозволів на будівництво в історичному ареалі, тому однозначно виступаємо проти і вже здійснюємо перевірку”, – заявив Ткаченко.

Тож він розповів, Мінкульт ініціював розробку законопроєкту щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини.

“Це – так званий законопроєкт проти хаотичної забудови. Вважаю, що він має бути розглянутим у Раді якомога швидше аби в країні нарешті з’явився дійсний механізм спротиву руйнації об’єктів культурної спадщини”, – підкреслив міністр.

За його словами, документ вже зареєстрований у Верховній раді під номером 4561.

"Ним передбачені внесення змін до законодавчих актів і щодо упорядкування культурної спадщини, і щодо повноважень місцевої влади в цьому питанні, і щодо відповідальності за знищення чи пошкодження пам’яток. Аж до реального строку та мільйонних штрафів", – пояснив Ткаченко.

Також політик закликав правоохоронців провести розслідування інциденту зі знесенням будинку.

“Правоохоронні органи мають провести ретельне розслідування, хто дав "дозвіл" на знищення історичної будівлі. Бо готелів та покерних клубів в Києві стає все більше, а от того, чим столиця пишалася сторіччями – все менше”, – підсумував Ткаченко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що у центральній частині Києва забудовник зніс історичний будинок купця Івана Уткіна, щоб звести там готель. За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Будинок на Симона Петлюри, 29 у Києві – двоповерховий особняк купця Івана Уткіна, збудований орієнтовно між 1890 та 1905 роками. Хоча й ще раніше фасад неоренесансної споруди втратив багато декоративних елементів, будівля перебувала у гарному стані, без ознак аварійності. 

Територія, на якій розташований будинок, входить в історичний ареал забудови Києва, відповідно до історико-опорного плану міста.