13:54, 22 січня 2021

Ланцюг Соборності цьогоріч відбувається онлайн. З’єднують Київ та Сімферополь

Організатори акції хочуть продемонструвати єдність України із тимчасово анексованим Росією Кримом.
ланцюг.jpg
Скріншот

Традиційний ланцюг єдності, який проводять в Україні з нагоди Дня Соборності 22 січня, цьогоріч з огляду на карантин організували онлайн. 

Учасникам акції пропонують авторизуватися на сайті через соцмережу або електронну пошту.

Онлайн-ланцюг утворять аватарки учасників, які одна за одною вишикуються на карті за маршрутом протяжністю 1058 кілометрів – від Софійської площі у Києві до парку Тараса Шевченка у Сімферополі. Таким чином хочуть продемонструвати єдність України із тимчасово анексованим Росією Кримським півостровом.

На час публікації новини до акції вже долучилося понад 26 тисяч людей.

Нагадаємо, 22 січня в Україні відзначають День Соборності. У 1919 році цього дня проголосили Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Перший живий ланцюг єдності організували 21 січня 1990 року. Напередодні 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР близько трьох мільйонів людей вишикувались між Івано-Франківськом, через Львів до Києва.

З 1999 року День Соборності відзначають в Україні офіційно. 

З 2008 року живий ланцюг Соборності організовують щорічно на мосту Патона в Києві, який об’єднує береги Дніпра. Учасники рухаються назустріч двома колонами: ті, що йдуть з лівого берега, символізують Українську Народну Республіку, з правого – Західноукраїнську Народну Республіку.