13:53, 5 січня 2021

90-річний ветеран ОУН на Запоріжжі отримав статус учасника бойових дій

Фото: radiosvoboda.org
Фото: radiosvoboda.org

Василь Семеляк, уродженець Тернопільщини і зв’язківець ОУН, який з 1965 року мешкає у Запорізькій області, 4 січня отримав посвідчення учасника бойових дій. Про це 4 січня повідомляє Радіо Свобода.

90-річному ветерану Організації українських націоналістів Василю Семеляку, що мешкає у селищі Балабіно під Запоріжжям, документ вручили представники запорізького відділу Міністерства в справах ветеранів та місцевого військового комісаріату. Вони також передали ветерану грамоту від голови Запорізької обласної ради.

«Десь в середині жовтня ми подали і в кінці грудня надійшли документи. Врахували всі помилки, які допустили у випадку з Мелітополем, і на цей раз все так швидко пройшло. Василю Семеляку 90 років виповнилося 29 жовтня. Був у складі похідних груп ОУН. Їх накрили радянські кгбісти. Заарештували його у 49-му році. З 50-го по 56-ий він відбував покарання у таборах у Джезказгані, нині Карагандинської області Казахстану. Потім був реабілітований у 1992 році як жертва політичних репресій. І відповідно у 2020 визнаний учасником бойових дій за незалежність України у ХХ столітті у складі збройних підрозділів ОУН», – розповів представник Міністерства у справах ветеранів у Запорізькій області Костянтин Денисов.