Українські емігранти
Українці почали масово емігрувати на Захід наприкінці ХІХ століття. Першими переважно до США виїжджали мешканці Східної Галичини та Закарпаття. До Першої світової війни туди емігрували півмільйона українців. Популярними були також Канада (туди до 1914 року виїхали 170 тисяч українців), Бразилія (40 тисяч), Аргентина (10 тисяч). Найчастіше українські емігранти працювали на землях, які було важко обробляти, у кам’яновугільних шахтах, на плантаціях кави у нестерпних кліматичних умовах.
Ці світлини Локальна історія розшукала під час експедицій селами Західної України. Детальніше про історію української діаспори дивіться у програмі "Без брому" зі Степаном Качарабою.
![013_Zhydachiv_Yevheniya Nayda-Hoshovs'ka.png](/media/images/013_Zhydachiv_Yevheniya_Nayda-Hoshovska.width-400.png)
![012_Zhydachiv_Yevheniya Nayda-Hoshovs'ka.png](/media/images/012_Zhydachiv_Yevheniya_Nayda-Hoshovska.width-400.png)
![012_Lisky_Tetyana Savchuk.png](/media/images/012_Lisky_Tetyana_Savchuk.width-400.png)
![034_Hlynyany_Mariya Yaremchuk.jpg](/media/images/034_Hlynyany_Mariya_Yaremchuk.width-400.jpg)
![020_Zhydachiv_Yevheniya Nayda-Hoshovs'ka.jpg](/media/images/020_Zhydachiv_Yevheniya_Nayda-Hoshovska.width-400.jpg)
![001_Porichchya Zadvirne_Ivan Hapachylo.jpg](/media/images/001_Porichchya_Zadvirne_Ivan_Hapachylo.width-400.jpg)
![033_Hlynyany_Mariya Yaremchuk.jpg](/media/images/033_Hlynyany_Mariya_Yaremchuk.width-400.jpg)
![img149.jpg](/media/images/img149.width-400.jpg)
![Khodorkivtsi_Kateryna Shevchun_002.jpg](/media/images/Khodorkivtsi_Kateryna_Shevchun_002.width-400.jpg)
![Leshchativ_Olha Olesko_018.jpg](/media/images/Leshchativ_Olha_Olesko_018.width-400.jpg)
![Leshchativ_Olha Olesko_026.jpg](/media/images/Leshchativ_Olha_Olesko_026.width-400.jpg)
![У верхньому ряді стоїть зліва направо друга Анастасія Маліш (уродж. с. Меденичі, Дробицький п-т), Америка, 1920-ті рр.](/media/images/Medenychi_Yulia_Moroz_014.width-400.jpg)
![Українські заробітчани, Канада, поч. XX ст. Сидить Степан Лисик, (уродженець с. Адамівка), стоїть крайній справа його рідний брат.](/media/images/Adamivka_Vasyl_Shvets_003a.width-400.jpg)
![Зліва направо: Олекса Шиба, Філімон Личак, Іван Матвійчук. Канада, 1911-1921 рр.](/media/images/Volytsia_Radvanetska_Ivaniv_Petro_0018..width-400.jpg)
![Справа (ім’я невідоме) Патан, і її сестра, Канада, 1930-ті рр.](/media/images/022_Synkiv_Ulyana_Saykevych.width-400.jpg)
![Уродженці Нестанич на еміграції Серефина Веретельник з чоловіком Андрієм Самілом, Аргентина, 1930-ті рр.](/media/images/Nestanychi_Mariya_Veretelnyk_001.width-400.jpg)
![Українські заробітчани на будівництві залізної дороги. Зліва направо третій уродженець с. Адамівка Степан Лисик, Канада, поч. ХХ ст.](/media/images/Adamivka_Hryhoriy_Shvets_003.width-400.jpg)
![Ганна Йопик, Торонто, Канада, 1933 р.](/media/images/017_Synkiv_Ulyana_Saykevych.width-400.jpg)
![Українські заробітчани, Канада, поч. ХХ ст. Перший зліва сидить уродженець с. Адамівка Степан Лисик.](/media/images/Adamivka_Vasyl_Shvets_002.width-400.jpg)
![Товариство Боян. м. Едмонтон, Альберта, Канада, 1911-1921 рр. У верхньому ряді зліва направо шостий Олекса Шиба.](/media/images/Volytsia_Radvanetska_Ivaniv_Petro_0020..width-400.png)