Товариство "Просвіта" у міжвоєнний час
Товариство "Просвіта" виникло у 1868 році у Львові. Його учасники опікувались культурним життям українців. У селах та містечка створювали філії (читальні) "Просвіти", при яких організовували бібліотеки, книгарні, народні театри. Просвітяни готували постановки спектаклів на українську тематику, відзначали ювілеї відомих українських діячів та визначні національна події.
![Осередок «Просвіти» у с. Болотня Перемишлянського повіту Тернопільського воєводства, 1920-ті рр.](/media/images/86_Bolotnia_Hrytsoniv_new-2_1.width-400.jpg)
![Товариство «Просвіта» у с. Криве Радехівського повіту Тернопільського воєводства, 1930-ті рр.](/media/images/Radekhiv_Liudmyla-Sukhar_0023new-1_1.width-400.jpg)
![Виділ читальні “Просвіти”, с. Тетевчиці Радехівського п-ту Тернопільського в-ва, 1930-ті рр.](/media/images/Tetevchytsi_001.width-400.jpg)
![Братство тверезості при товаристві “Просвіта“ в с. Кульчицях Шляхоцьких. п-ту Львівського в-ва, 1930 р.](/media/images/067__Kulchytsi_Muzey_im._hetmana_Sahaydachnoho.width-400.jpg)
![Товариство "Просвіта" у м. Ярослав 1921 р. У першому ряді зверху стоїть шостий Петро Ліськевич.](/media/images/Sambir_Mykola_Petrushchak036.tif_obrob.width-400.jpg)
![Просвітницький курс філії товариства "Просвіта" у м. Дрогобич Львівського в-ва, 1937 р.](/media/images/Verkhni_Gai_Volodymyr_Khanas_001.tif_obrobl.width-400.jpg)
![Будова фундаменту під будинок читальні «Просвіта» у с. Баківці Бібрецького повіту Львівського воєводства, 23 червня 1936 р.](/media/images/Yaroslava_Mykytyshyn_5.width-400.jpg)
![Виділ читальні "Просвіти", м. Печеніжин Коломийського п-ту Станіславівського в-ва, 1927 р. н.](/media/images/096_Pechenizhyn_Vasyl_Havryshchuk.width-400.jpg)
![Члени виділу читальні "Просвіти" у с. Побук Стрийського п-ту Станіславівського в-ва, 1926-1927 рр.](/media/images/Pobuk_Kleputs_Mykola_005.width-400.jpg)
![Члени товариства "Просвіта", с. Лімна Турківського п-ту Станіславівського в-ва, 1935 р.](/media/images/Iimna_Kira_Stepan_011.width-400.jpg)
![Будівництво читальні “Просвіти” у с. Вовків Перемишлянського п-ту Тернопільського в-ва, 1938 р.](/media/images/Mykola_Mayorchak_001.width-400.jpg)
![Члени товариства "Просвіта" в с. Янчин Перемишлянського п-ту Тернопільського в-ва, 1934 р.](/media/images/Janchyn_Roman_Pasternak_1.width-400.jpg)
![Члени товариства "Просвіта" в с. Ліски Коломийського п-ту Станіславівського в-ва, 1930-ті рр.](/media/images/001271.width-400.jpg)
![Будівництво читальні у с. Липівці Перемишлянського п-ту Тернопільського в-ва, 1936 р.](/media/images/16._Lypivtsi_Teodor_Lesyuk.width-400.jpg)
![Будівництво читальні «Просвіти» у м. Бібрка Львівського в-ва, 1938 р.](/media/images/190_Bibrka_Czeslawa_Tchaban.width-400.jpg)
![Основателі читальні "Просвіти" в с. Казанів Коломийського п-ту Станіславівського в-ва, 1937 р.](/media/images/007_Korshiv_Taras_Hultaychuk.width-400.jpg)
![Свято "Просвіти" в с. Романівка Теребовлянського п-ту Тернопільського в-ва, 1938 р.](/media/images/49_Romanivka_new.width-400.jpg)
![Prosvita.jpg](/media/images/Prosvita.width-400.jpg)