За розповсюдження комуністичної символіки у соціальних мережах на мешканку Волині відкрили кримінальну справу

3-го березня до Володимир-Волинського відділення поліції надійшли матеріали від місцевого СБУ про те, що жінка, яка проживає у місті Володимир-Волинський, в період 2018-2019 років використовуючи мережу інтернет, через соціальну мережу “Однокласники”, займається поширенням комуністичної символіки та пропаганди комуністичного тоталітарного режиму. Про це 12 березня інформує видання БУГ.

4-го березня було внесено відомості про вчинення вказаного кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №120200300600000008 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 436-1 КК України (виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки”).

Під час проведеного обшуку 6-го березня 2020 року за місцем проживання підозрювана надала правоохоронцям мобільний телефон марки “Samsung”, в якому показала посилання для входу у додаток “Однокласники”, де на її особистій сторінці під назвою “Светлана Гуртаева (Голыгина)”, розміщено фотографії та публікації із використанням символіки комуністичного режиму. В ході обшуку вказаний мобільний телефон з двома абонентськими сім-картками був вилучений, як речовий доказ.

Крім того, на даний час у кримінальному провадженні необхідно провести ряд необхідних судових експертиз та слідчих дій.

Згідно ч. 1 ст. 436-1 КК України мешканці Володимира-Волинського загрожує обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.