З’явився онлайновий каталог українських місць пам’яті

Фото з фейсбукової сторінки Євгена Перебийніса

З’явився онлайновий каталог українських місць пам’яті. Про це повідомив 28 грудня на своїй фейсбуковій сторінці Євген Перебийніс, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Чеській Республіці. Ресурс створила громадська організація “Ukrajinský memoriál z.s.”, члени якої займаються пошуками українських поховань, переважно на території Чеської Республіки.

“Зручний сайт дозволяє в лічені секунди отримати інформацію про могили визначних українців та українські пам’ятники на території, насамперед, Чеської Республіки (хоча амбіцією авторів сайту є розширювати свою діяльність і на інші країни), зокрема, загальну інформацію про ту чи іншу особистість, статус та стан могили, побачити фотографію поховання та її точне місце розташування на карті”, – пише дипломат.

І зазначає, що запуск сайту є лише початком упорядкування інформації про українські поховання. Адже в каталозі є ще багато неточностей і “білих плям”.

“Тому Посольство і автори сайту закликають всіх небайдужих, передусім в Чехії, долучитися до спільної роботи. Йдеться як про виправлення помилок і неточностей, так і про пошук поки неохоплених сайтом поховань. Якщо ви проживаєте в якомусь з чеських міст, то відвідайте будь-ласка місцеві цвинтари. Можливо, саме у вашому місті або містечку збереглися українські місця пам’яті, про які раніше не було відомо. В разі, якщо ви знайшли таку могилу, надішліть будь-ласка її фотографію та інформацію про місце розташування адміністраторам каталогу через спеціальний інструмент, розміщений на сайті. Зайдіть до місцевих архівів – можливо вам вдасться знайти інформацію, зокрема ту, яка стосується діяльності української діаспори в Чехословаччині у перід 20-30-х років минулого століття, що наштовхне вас на більш конкретний напрямок пошукової роботи”, – пише Євген Перебийніс.