Вінницький ресторан назвав суші “Сталін”, викликавши хвилю обурення

Фото з Facebook сторінки Darkside_sushihub

Вінницький ресторан суші Darkside Sushi Hub, назвав один зі своїх ролів “Сталін”. На сторінці закладу у Facebook опублікували фото страви і написали, що це є “авторський витвір». Про це 24 вересня інформує видання UAZMI.

“Мощный , бескомпромиссный , величественный и это все о ролле «Сталин» ! Наше авторское творение , которое не оставит тебя равнодушным”, – написали в описі страви.

І рол справді не залишив байдужими. У коментарях під постом користувачі одразу почали висловлювати обурення. Ресторану запропонували піти ще далі: прикрасити його колосками недостиглої пшениці, а на тарілку нанести трафарет дитячої долоньки. Також йому запропонували продовжити лінійку Дзержинським, Берією, ГУЛАГом. Деякі користувачі тегнулі Національну поліцію, заявивши про порушення закону про декомунізацію.

Локальна історія звернулася до закладу за поясненням. У коментарі представниця ресторану, яка назвалася Анастасією, пояснила, що вони “вкладали у назву зовсім інший посил”:

«Ми закладали зовсім інший посил. Розраховували на зовсім іншу асоціацію. Такого, про що нам писали: про Путіна, Ростов, ГУЛАГ, ми нічого не мали на увазі. Ми лише крутимо суші. Рол з чорним рисом і червоною ікрою – це така символіка радянського союзу, не всі вбачають в цьому щось погане. Впродовж останньої доби нам і писали образи в коментарх і погрожували у телефонних дзвінках. Обіцяли спалити наш ресторан. Ми зафіксували усі погрози і якщо вони продовжуватимуться, будемо звертатися у відповідні органи. Я вважаю таку реакцію неадекватною. Зараз ми назву прибрали, але нам далі пишуть, і телефонують з погрозами», – сказала Анастасія.

За словами Анастасії назву «Сталін» придумали у відділі, який займається розробкою меню, і їм ця назва сподобалася.

Власник ресторану Дмитро Мельник повідомив:

«Ми плануємо написати офіційний коментар, щоб пояснити, що не хотіли нікого образити. В нас це не прізвище, а просто назва. Згоден, що ми помилилися. Страву перейменуємо”.

Ресторан Darkside Sushi Hub відкрився 23 вересня. Пост зі скандальним «креативом» – лише четвертий допис на сторінці ресторану. Спочатку під постом забрали можливість коментувати, а потім взагалі прибрали.