Відбудеться презентація пошукового порталу загиблих у Другій світовій війні

Фото з сайту музею історії України у Другій світовій війні

16 січня, о 12:00, у головній експозиції Національного музею історії України, що на вулиці Лаврська, 27, презентуватимуть пошуковий портал загиблих у Другій світовій війні.

2020 рік – 75 річниця закінчення Другої світової війни. За радянськими нормативами саме стільки років у військкоматах зберігають документи на загиблих. Фахівці Національного музею історії України у Другій світовій війні зібрали 10 тисяч архівних справ в унікальний фонд. І зробили його загальнодоступним, створивши електронну базу даних.

Сайт допоможе відвідувачам установити долі зниклих безвісти родичів, знайти документи, пов’язані із загибеллю військовослужбовців, стане в пригоді дослідникам військової історії. Цей проект – перший приклад упорядкування розпорошених по військкоматах “похоронок” та облікових документів на пострадянських теренах, а також єдиний такого обсягу пошуковий портал, створений самостійно музеєм.

Наразі електронний ресурс акумулює відомості про радянських військовослужбовців з України, які загинули і зникли безвісти, а також поховані на її території. Містить 258 011 записів і 311 572 документи щодо Київської та Житомирської областей. Упродовж 2020 року буде викладено ще 110 тисяч записів і 120 тисяч документів. У перспективі – залучення до співпраці інших державних установ та створення на єдиній платформі всеукраїнського пошукового порталу загиблих комбатантів різних військових формувань періоду Другої світової війни.

Під час презентації буде представлено оригінальні документи з обліку загиблих. Фахівці розкажуть про особливості їх створення та обігу, що дають розуміння, чому остаточну цифру втрат установити неможливо. Родини, яким Музей допоміг знайти відомості про рідних, поділяться своїми історіями пошуку. У презентації візьмуть участь музейники, науковці, архівісти, пошуковці, військові історики, демографи та інші фахівці.