Відбудеться онлайн-дискусія про Другу світову війну

4 травня Український інститут в Лондоні та Товариство Генрі Джексона організовує дискусію «Чи потребує Європа спільного історичного наративу про Другу світову війну?». Про це 27 квітня повідомляє Український інститут у Facebook.

У рік 75-річчя завершення Другої світової війни розповіді про ті історичні події в різних європейських державах дуже сильно відрізняються. Історичні теми часто стають мейнстрімовими у політиці. У суперечках навколо Брекзіту опоненти часто апелювали до примарного “німецького контролю” над Європою. У Росії “Велика вітчизняна війна” стала центром сучасної російської ідентичності. Багато держав обмежуються національними версіями подій, оминаючи внесок інших європейців у подолання нацизму. Недооціненими є масштаби трагедії Голокосту на землях між Гітлером та Сталіним.

На початку дискусії Наталія Попович (засновниця “Однієї філософії”, співзасновниця Українського кризового медіа-центру) представить дослідницький проект про ключові історичні наративи XX століття у провідних ЗМІ шести європейських країн (Польща, Росія, Україна, Франція, Німеччина, Велика Британія) у 2018-2019 роках.

Спікери дискусії:

Сергій Плохій, історик, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету

Кшиштоф Чижевський, письменник, філософ, президент фундації “Прикордоння” (Польща)

Брендан Сіммс, історик, Університет Кембрідж

Модератор: Андріан Каратницький, старший науковий співробітник, співдиректор ініціативи “Україна в Європі”, Атлантична рада (США) Деталі про подію за посиланням.