Відбудеться аудіоспектакль за текстом протоколу із суду над Василем Стусом

Сьогодні, 9 липня, о 20:00 на каналі Chimeras Publisher відбудеться аудіоспектакль «На обороні правди» про суд над Василем Стусом. Про це організатори повідомляють у Facebook.

“Я не визнавав і не визнаю себе винним. До самої смерті я буду стояти на обороні правди від брехні, чистих людей від убивць, Ісуса Христа від диявола”, – такими були останні слова Василя Стуса, що прозвучали 1 жовтня 1980 року під час судилища над поетом.

Аби нагадати, чому голос істини завжди гучніший від мимрення брехні, українські актори, поетки, письменники, видавці й музикантка підготували аудіоспектакль “На обороні правди”. Це інсценування фінального судового засідання у справі Василя Стуса, що після нього поета відправили у заслання до табору “Перм-36”.

У ролях: Макс Кідрук (Василь Стус), Олена Герасим’юк (Михайлина Коцюбинська), Олександра Гонтар (Світлана Кириченко), Саша Кладбіщє [гурт ZWYNTAR] (Валерія Андрієвська), Влад Сорд (Віктор Медведчук), Олексій Валуйський-Шаригін (Євґєній Русов), Кшися Федорович (Альбіна Баннікова), Романа Яремин (Свєтлана Ковальова) та інші.

Веде “судове засідання” Євген Лір. Текст, що звучить в ефірі, цілковито відповідає протоколу засідання.

Трансляція відбудеться 9 липня о 20:00 на каналі Chimeras Publisher за посиланням.

Судове засідання щодо книги видавництва Vivat, авторства журналіста та історика Вахтанг Кіпіані “Справа Василя Стуса”, відбудеться 10 липня о 10:00 у Дарницькому районному суді за адресою: Дарницький районний суд м. Києва, 02068, м.Київ, вул. О.Кошиця, 5-А. суддя Заставенко М.О.