В Україні вперше експонують картину про Голодомор “Рік 1933”

16 липня в Музеї Голодомору відкривається виставка “Рік 1933. Шлях додому”. Це історія про Віктора Цимбала, мистецтво, Голодомор та “Рік 1933” — першу картину про геноцид українців. Про це інформує Національний музей Голодомору-геноциду.

Виставка присвячена митцю, який, живучи на 3-х континентах та у 5-ти країнах, завжди залишався українцем, та про важливий політично-живописний твір, якого Україна досі не бачила.

Перебуваючи в Аргентині, він не поривав контактів з Україною, тому багато його робіт присвячені Батьківщині. Одну з найважливіших, картину “Рік 1933”, експонуватимуть в Україні вперше.

На виставці будуть представлені й інші твори Віктора Цимбала. Картини українського художника і графіка можна буде подивитися з 16 липня до 18 вересня 2020 року.

Довідково: Віктор Цимбал народився на Київщині у 1901 році. Навчався у Київському художньому училищі в художника Олександра Мурашка. Воював у лавах армії УНР. В листопаді 1920 року виїхав через Польщу і Чехії в Аргентину. Цимбала вважають найкращим графіком Південної Америки, він ілюстрував “General Motors”, “Ford”, “Shell”, “Kodak”, “Martini”, “National City Bank of New York”, “Nestle”. У 1933 році написав картину “Рік 1933” – одну з найвідоміших робіт про Голодомор.