Українська діаспора та ГО направили відкрите звернення до ДБР на захист В’ятровича

Фото: opinionua.com

Громадський комітет з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років, Всеукраїнська правозахисна організація “Меморіал” імені Василя Стуса та Світовий конгрес українців направили до Державного бюро розслідувань відкрите звернення щодо переслідування народного депутата Володимира В’ятровича. Звернення підписали громадські діячі, науковці та служителі церкви. Про 28 квітня це повідомляє Дзеркало тижня.

“Закликаємо ДБР не стати інструментом у політичних замовленнях антиукраїнських сил, які піднімають голову останнім часом, і не спричинитися до згортання наукових досліджень про злочин геноциду української нації”, – йдеться у зверненні.

У ньому вказується, що під час проведення у 2018 році Міжнародного форуму “Україна пам’ятає, світ визнає!”, присвяченого 85-роковинам Голодомору – геноциду української нації”, через яке В’ятровича викликали на допит у ДБР, на заході були присутні низка закордонних гостей, дослідників та міжнародної преси, адже Голодомор визнаний у багатьох країнах.

“Примітно також, що ДБР розпочало розслідування за листом політика, відомого своїми зневажливими заявами щодо теми Голодомору та національної пам’яті українців, котрий, окрім того, публічно оголошує Володимира В’ятровича своїм політичним опонентом”, – зазначили у зверненні.

Під текстом підписались низка провідних українських науковців, представники Громадського Комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-33 років, письменниця Оксана Забужко та архієрей Православної церкви України Євстратій (Зоря).