УІНП презентував відеоролик до 100-річчя завершення Першого Зимового походу

Кадр з відеоролику

6 травня 2020 року виповнилося 100 років завершення Першого Зимового походу Армії УНР – однієї із найяскравіших бойових операцій в історії українського війська. До цієї річниці УІНП презентував інформаційно-просвітницький ролик, створений Центром історії Вінниці спільно з Українським інститутом національної пам’яті та Управлінням культури і мистецтв Вінницької ОДА. Про це йдеться 6 травня у повідомленні на сайті УІНП.

Повідомляють, що зйомки відбувалися у селі Писарівка на Ямпільщині, де збережений млин початку ХХ століття та мальовничі береги річки Дністер поблизу сучасного українсько-молдовського кордону.

“Саме тут 100 років тому передові відділи “зимопоходців” зустрілися з розвідувальними підрозділами 2-ої Стрілецької дивізії Армії УНР, що наступали із заходу разом із польськими союзниками для спільної боротьби проти Червоної армії”, – йдеться у повідомленні.

Також зазначають, що крім унікальних кадрів параду українського вояцтва у місті Ямпіль 10 травня 1920 року, у зйомках використали фондовий предмет Центру історії Вінниці – музейну репліку Бойового прапору 3-ї Залізної стрілецької дивізії. Відеоролик можна подивитися тут.