У Золочівському районі виявили масові захоронення вояків часів Другої Світової війни

Фото: zolochiv.net

Знайдено військові ідентифікатори, які допоможуть більше дізнатись про загиблих військовиків української добровільної дивізії Зброї СС “Галичина” та радянської Червоної армії, які загинули в боях у липні 1944 року. Про це 8 липня повідомляє видання zolochiv.net.

У селах Залісся, Червоне, Ясенівці, Гологори, Почапи, Хильчиці пошукова група ГО “Пам’ять” провела пошук ймовірних місць необлікованих захоронень вояків німецьких та радянських збройних формувань, які загинули у “Бродівському оточені” у липні 1944 року.

Встановили, що частина поховань колись уже була розкопана і розграбована сучасними “могильними мародерами”. З поховальних ям ексгумовано останки 30 вояків. За знайденими в захороненнях особистими речами і військовим спорядженням можна стверджувати, що загиблі були військовиками німецьких і радянських збройних формувань.

У непограбованих захороненнях віднайшли особисті ідентифікаційні знаки та інший супровідний матеріал, за яким можна співставити певну кількість останків до української добровільної дивізії Зброї СС “Галичина”, яка воювала в складі німецьких збройних формувань.

Решту ексгумованих останків за збереженими у них фрагментами військових одностроїв та спорядження радянського взірця можуть бути українцями з радянської Червоної армії.

19 липня, на військовому цвинтарі в селі Червоне Золочівського району, Товариство “Пам’ять” до Дня вшанування пам’яті українців, та вояків інших національностей, які воювали у різних військових формуваннях і загинули у “Бродівському оточені” перепоховає віднайдені останки.