У Львові відкрили мурал, присвячений пам’яті Василя Сліпака

Фото: portal.lviv.ua

У понеділок, 29 червня, в четверту річницю від дня смерті українського соліста Паризької національної опери, волонтера, учасника бойових дій на Сході України Василя Сліпака на вулиці Дорошенка у центрі Львова відрили мурал із його зображенням. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Наше основне завдання, щоб глядач відкрив для себе меседж: тут поєднані дві особи Василя – воїна та митця. Звичайно, перша – більша, бо вона в контексті сирої землі, це останній його бій, підсвічений сценічними софітами”, – зазначив Святослав Владика, керівник групи митців “Sacred Universe”, що працювала над проектом.

За його словами, це третій мурал, створений у межах проекту “Генії мікрорайонів”. Загалом їх планується шість. Мурал називається “Наш Сліпак – вічний міф”.

На війні у Василя був позивний “Міф”, скорочено від Мефістофель, з опери “Фауст”. Арія Мефістофеля була улюбленою у Сліпака, і він часто її виконував.

На відкритті муралу виступила Львівська державна академічна чоловіча хорова капела “Дударик”, вихованцем і гордістю якої був Сліпак.

Нагадаємо: оперний співак Василь Сліпак багато років жив і працював у Франції, в паризькій опері. З початком війни на Донбасі повернувся в Україну, пішов добровольцем на фронт у 2015 році. 29 червня 2016 року брав участь у звільнені одного з сіл на Донеччині, де і був вбитий ворожим снайпером. Похований на Личаківському цвинтарі у Львові. Василь Сліпак – кавалер ордена “За мужність” І ступеня, Герой України, кавалер ордена “Золота Зірка”.