У Дніпрі розпочали дослідження фундаментів церкви Святого Лазаря

У Дніпрі розпочалися археологічні роботи з дослідження фундаментів давно зруйнованої церкви Святого Лазаря, де був похований дослідник і підприємець Олександр Поль, завдяки якому почалася розробка залізних руд у Кривому Розі. Про це 18 травня повідомляє Охоронна археологічна служба України на своїй сторінці у Facebook.

“Археологічні дослідження фундаментів церкви Святого Лазаря, що у Севастопольському парку Дніпра розпочинає 18 травня Дніпровська археологічна експедиція Охоронної археологічної служби України. Керівник робіт – Дмитро Тесленко”, – йдеться в повідомленні.

Зазначають, що саме тут у 1890 році був похований Олександр Поль – перший почесний громадянин міста, (“першовідкривач криворізьких руд”, ініціатор створення Катерининської залізниці та історичного музею. На жаль, Друга світова війна та радянський режим не залишили по собі ані церкви, ані поховання Поля. Довгий час вважалося, що на місці церкви насипаний меморіальний курган, однак у результаті розвідки, проведеної минулого року, її фундаменти було локалізовано трохи далі на південь від кургану, інформують археологи.

Цьогоріч планують дослідити залишки усієї споруди та, за участі фахівців-антропологів визначити місце поховання Олександра Поля, аби вшанувати його належним чином. У подальшому на місці захоронення Поля міська влада планує створити пантеон або ж кенотаф почесних громадян Дніпра.

Довідково: Олександр Поль (1 вересня 1832 – 7 серпня 1890 рр.) – український дослідник-археолог українсько-німецького походження, верхньодніпровський поміщик, шляхтич, краєзнавець і підприємець, меценат і громадський діяч. Нині у Дніпрі Полю встановили пам’ятник, назвали його іменем проспект та вулицю.