У Чернігові пошкодили пам’ятники на німецькому кладовищі

Фото: val.ua

На чернігівському німецькому кладовищі часів Другої світової війни невідомі пошкодили понад 30 надгробків. Про це 9 травня повідомило видання “Високий Вал“.

В неділю, 10 травня, на кладовищі німецьких військовополонених у Чернігові виявили 37 зруйнованих надгробків. Кладовище німецьких військовополонених, на якому відбувалися поховання з 1944 по 1947 рр. знаходиться за адресою вул. Малиновського 59. На ньому поховано 288 осіб з числа військовополонених німців. Серед них – 28 осіб інших національностей (австрійці, поляки, словени, угорці, французи, один чех та один українець) – котрі воювали у складі німецької армії проти СРСР. У 1997 році його відновили.

“Сьогодні мій колега прийшов вшанувати пам’ять загиблих жителів Чернігова під час 1941-1943 років, після чого навідався з такою ж ціллю до кладовища німецьких військовополонених, котре знаходиться поруч. І побачив побиті пам’ятники. Судячи з усього, хтось “порозважався”, стрибаючи по старих та крихких надгробках”, – розповів дослідник, член організації “Союз пошукових загонів України” Костянтин Дерев’янко.

Заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако прокоментував випадок: “Очевидно, що в припадку “побєдобєсія” якісь ідіоти (іншої характеристики у мене немає) під впливом алкоголю (поруч порожні пляшки від пива та горілки) зруйнували 36 плит на могилах розстріляних під час війни німецьких військовополонених біля лижної бази в Чернігові. Так вони вчора відсвяткували 9 травня”.