Приховують справжній вміст записки з “капсули часу”

Під час ремонту школи в Тязеві Тисменицького району Івано-Франківської області робітники знайшли “капсулу часу”. Кілька невеликих аркушів паперу, складених у пляшечку, залишили будівельники, які зводили школу в 1929 році. От тільки що саме написано на цих записочках – велика тайна.

Журналістам показують тільки фото послання з заштрихованою частиною.

На першій записці муляр Антоній Буженко з Ямниці відгукується про своїх замовників: “Взиваю теперішній комітет, котрий буде читати або щось будувати, щоби ліпше дбали про робітників, як той, що з нами будував. Бо ми свому комітетові всі сто раз (замальовано)”.

На другій, яку писав столяр Микола Шкавритко та його помічники Дмитро Королик, Михайло Чупка, Ярослав Овчар і Микола Коржак, є побажання: “Всім панам комітетовим, війтові, ксьондзові і дорогому пантофлякові (замальовано)”. При чому замальовано не в фотошопі, а коректором. Очевидно, зробили це далеко не будівельники 1929 року, а сучасні нам умільці.

Неважко здогадатися, що в прихованій частині присутні, скажемо так, не зовсім літературні слова. Маємо такий собі “лист запорожців турецькому султану”, нова версія. Але через якісь провінційні комплекси знахідка так і не отримає потрібного розголосу. Усі новинні сайти обійшлися сухим повідомленням “У Тязеві знайшли капсулу часу” і фотографіями поцензурованих записок.

Наші дописувачі Денис Мандзюк та Анна-Лілія Кокора попросили сільського голову надіслати нормальні фото, на що той почав відбріхуватися: мовляв, текст нерозбірливий, записки віддали на експертизу, інших фото немає.

Журналісти вважають такі дії порушенням Закону України “Про доступ до публічної інформації” і Закону України “Про охорону археологічної спадщини” зі сторони сільського голови.