ПЦУ та науковці випустять книгу з історії Української православної церкви

Фото: Укрінформ

Священики ПЦУ разом з науковцями науковцями планують написати фундаментальну історичну працю, в якій об’єктивно висвітлити історію Української православної церкви. Про це заявив у понеділок, 3 лютого Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній на пресконференції з нагоди першого року інтронізації. Про це повідомляє Укрінформ.

“На жаль, у нас немає фундаментальних праць з історії Української православної церкви. Є багато досліджень, є багато праць, але в майбутньому ми хочемо… створити справжній фоліант з історії Української православної церкви, об’єктивно написаний, бо, на жаль, вся історія, яка писалася до цього часу, писалася не в наших інтересах, а в інтересах нашого північного сусіда”, – заявив Епіфаній

Він нагадав, що минулого року було створено Інститут церковної історії ПЦУ, який очолив Митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Окрім того, планують налагоджувати стосунки з університетами та науковими установами України.

“Нам справді потрібно багато попрацювати, щоб написати справжню історію Української православної церкви, не викидаючи якихось трагічних сторінок. Ми повинні знати справжню історію, вивчати її, робити висновки, щоб у майбутньому не робити помилок, бо якщо ми не будемо знати своєї історії, минулого, то ми не зможемо збудувати справжнього майбутнього”, – підкреслив Предстоятель ПЦУ.