Презентація словника-довідника „Імена львів’ян першої половини ХХ ст.”

Фото: Локальна історія

6 серпня у Львові презентуватимуть словник-довідник „Імена львів’ян першої половини ХХ ст.”. Це перша в українському мовознавстві лексикографічна праця про зв’язок імені людини з віросповіданням, належністю до соціальної групи, віком, державно-політичним контекстом.

Для укладання Словника використовували метричні книги про народження парафіян львівської церкви св. Параскеви П’ятниці (1900-1943 рр.).

Укладачка словника соціолінгвістка Леся Дуда каже, що реєстр Словника вміщує 2798 імен та варіантів, всього 1600 чоловічих. За її словами праця подає імена новонароджених, імена батьків та хрещених батьків дитини, імена повитух, а також частотні показники кожного з імені.

Додатки до Словника містять графічну інформацію про:

– найпопулярніші імена в часових зрізах 1900, 1910, 1920, 1930, 1940 рр.;

– найпопулярніші імена новонароджених у різних соціальних групах („робітники”, „ремісники”, „службовці”, „особи без зазначеного у метриках статусу”, „представники вільних професій”, „заробітчани”, „військовики”, „підприємці”, „прислуга”, „матері-одиначки”);

– імена, які найчастіше слугували частинами складних найменувань.

Організатори презентації: Мовна майстерня «Слово на нОво», книгарня «Книжковий Лев», інформаційні партнери: проект «Локальна історія», Центр міської історії Центрально-Східної Європи.

Подія відбудеться 6 серпня, о 19:00, за адресою проспект Шевченка, 14.