Петиції про перенесення могили Ватутіна і знесення пам’ятника у Києві бракує 24% голосів

Фото: censor.net.ua

Петиція про перенесення могили Ватутіна на цвинтар та знесення памʼятника у Маріїнському парку в Києві на момент публікації матеріалу, 28 квітня, набрала 76% необхідних голосів.

У лютому 2020 року на сайті Київради з’явилася петиція з проханням демонтувати пам’ятник радянському генералу Миколі Ватутіну, розташований в Маріїнському парку неподалік будівлі Верховної Ради.

“Проти цього пам’ятника було проведено десятки акцій різноманітними патріотичними організаціями. Нещодавно, невідомі облили його зеленкою.

Микола Ватутін – особа, яка воювала з армією УНР, повстанцями Холодного Яру та бійцями УПА, дерибанила Польщу 1939 та сотнями тисяч відправляла українців на безглуздий забій. Враховуючи те, що під пам’ятником, ймовірно, може бути його могила, прошу провести рішення про цивілізований демонтаж пам’ятника та перенесення могили (якщо вона є) на територію одного з кладовищ міста Києва” – йдеться у петиції.

Автор петиції Вадим Поздняков пропонує прийняти рішення “про цивілізований демонтаж пам’ятника”.

З огляду на те, що під пам’ятником, ймовірно, знаходиться могила Ватутіна, її пропонують перенести на територію одного зі столичних кладовищ.

За словами голови Інституту національної пам’яті Антона Дробовича, пам’ятник генералу Миколі Ватутіну в Маріїнському парку не можуть демонтувати, бо він є могилою воєначальника.

На момент публікації цього матеріалу петиція зібрала 7625 підписи з десяти тисяч необхідних. Термін підписання петиції спливає через 16 днів.