Петиція про Києво-Печерську Лавру набрала необхідні голоси

Фото: radiosvoboda.org

Петиція до президента про передачу памʼятки національного значення іншому користувачу набрала необхідні голоси всього за два тижні. Про це 29 квітня йдеться у повідомленні на сайті глави держави.

15 квітня на сайті президента України була створена петиція із закликом припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату та передати лавру у використання Православної церкви України (ПЦУ).

29 квітня петиція набрала необхідній мінімум у 25 тисяч підписів. “Припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати Києво-Печерську лавру у використання Православній церкві України (ПЦУ)”, – йдеться у петиції.

Автор документа Олексій Кравчук підкреслив, що Києво-Печерська лавра тисячу років є однією з найбільших святинь українського народу. “Цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православна церквою на території України”, – переконаний автор петиції.

Києво-Печерська лавра належить державі, а релігійні організації користуються нею на правах оренди. На території Верхньої лаври діє Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник. Нижню лавру орендує УПЦ московського патріархату. Також на території лаври розташовано кілька музеїв та Національна історична бібліотека.

Тепер після набрання 25 тисяч підписів петицію має розглянути Президент України.