На Львівщині зчинили скандал через ремонт будинку ХІХ століття

Фото: Старосамбірська районна рада

У селі Созань Старосамбірського району на Львівщині завершили ремонт фасаду будівлі місцевого психоневрологічного інтернату. Про це сповістила 10 червня Старосамбірська районна рада на своїй сторінці у Facebook.

Старосамбірська районна рада на своїй сторінці у соціальній мережі сповістила про завершення ремонту будівлі психоневрологічного інтернату у селі Созань. Повідомивши також, що на роботу витратили 274,6 тисяч гривень. Разом із повідомленням виклали фото будівлі до та після ремонту.

Зображення викликали шквал критики через втрату будівлею автентичності. Виявилось, що відремонтована будівля зведена приблизно у 1848 році. Будинок під час ремонту був утеплений пінопластом. Також знесено балкон та приховано псевдовікна. Унаслідок цього будинок втратив автентичність.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод зауважив, що це приміщення не вважається памʼяткою історії чи архітектури. І додав: “вірогідно, що ця будівля заслуговує бути пам’яткою.

Розпочати процедуру внесення його (і подібних споруд) до числа нововиявлених пам’яток може кожен орган місцевого самоврядування. Ініціатором може стати також і громадська структура. Навіть тепер не пізно створити комісію та обстежити, чи післявоєнна реконструкція і свіжі ремонти ще не перекреслили такої перспективи”.

Далі він додав, що органам місцевого самоврядування невигідно клопотатися про надання історичним спорудам статусу памʼяток, адже це значно підвищує ціну їх ремонту та утримання.