На ЧАЕС презентують збірник документів “Чорнобильського досьє КҐБ”

УІНП анонсує 19 червня презентацію другої книги документів про катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції та онлайн-тур зоною відчуження. Про це 16 червня йдеться на сторінці УІНП.

Презентація відбудеться у Чорнобильській зоні відчуження. Для поїздки буде організовано автобус. Захід триватиме 2,5 години і включатиме безпосередньо презентацію з можливістю поставити запитання спікерам та укладачам книги, а також тур зоною відчуження.

У другій книзі збірника документів “Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії” опубліковані документи, які охоплюють період з початку 1970-х і до листопада 1986 року: від початку будівництва ЧАЕС до введення в експлуатацію об’єкту “Укриття” (“Саркофаг”) після Чорнобильської катастрофи.

Свідчення, зібрані у виданні, показують перебіг будівництва, розслідування причин аварії 26 квітня 1986 року та перші місяці ліквідації її наслідків через призму діяльності радянських спецслужб. Відтак численні повідомлення про недоліки будівництва, можливі диверсії, донесення від агентів та інформування про інші можливі небезпеки на ЧАЕС стали наскрізною темою книги.

Серед документів, що увійшли до книги: повідомлення про аварії, що сталися до 1986-го, транскрипт телефонних переговорів на ЧАЕС в ніч аварії 26 квітня, примірник першого повідомлення про аварію, інформація про початок розслідування аварії та будівництва “Саркофагу” тощо.

Видання створено Галузевим державним архівом Служби безпеки України спільно з Інститутом історії НАН України за сприяння Українського інституту національної пам’яті на основі розсекречених архівних документів Комітету державної безпеки УРСР.

Упорядники: Андрій Когут, Олег Бажан, Геннадій Боряк.

Читати видання можна за посиланням.

Участь у заході візьмуть: Андрій Когут, директор Галузевого державного архіву СБУ, один із упорядників видання; Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті; Максим Шевчук, заступник Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження; Олег Бажан, один із упорядників видання, український історик, краєзнавець.

Час: 19 червня, п’ятниця, о 12:00

Кількість місць обмежена, необхідно зареєструватися за посиланням.

Реєстрація доступна до 18 червня 12:00.