Мури виявленого у центрі Львова давнього храму законсервують

Фото: city-adm.lviv.ua

На місці колишнього фонтану «Кульбаба» облаштують новий сухий фонтан, піднятий вгору, а виявлені археологічні знахідки — мури давнього храму, ознакують в мощенні, та встановлять мініатюрний макет храму з інформацією про нього. Вартість робіт 4,5 млн грн. Про це 22 червня повідомляє сайт львівської мерії.

“Протягом останніх півтора року велися проектні роботи щодо того, яким чином будуть проводитися роботи з облаштування площі і фонтану. Була проведена археологія і дослідження цієї території. Останні кілька тижнів тривають роботи. Однак у соцмережах шириться інформація, що місце, де свого часу була церква і цвинтар довкола, забетонують. Скажу, що бетонних робіт на цьому місці не планували проводити ще з самого початку. Тому перед брифінгом ми провели тут робочу нараду і проговорили, як відбуватимуться роботи, і яким чином буде найкраще законсервувати останки церкви. … збереження історичної спадщини для нас є важливим. Будемо проводити всі роботи під наглядом. Дякую усім колегам, які допомагають їх проводити правильно”, — зауважив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

“Фонтан “Кульбабу” не ставимо, фундаменти храму не експонуємо в такому вигляді як є, а консервуємо і трасуємо по поверхні. Обов’язково встановимо маленький макет храму, щоб можна було побачити як він виглядав. А також встановимо інформаційні таблички на трасуванні, щоб можна було зрозуміти, що там відтворено. Натомість виявлені мури храму будуть законсервовані – засипані піском і щебенем і протрасовані в мощені. Бетоном ніщо не заливається. Ця частина площі, в якій вилито бетонну конструкцію, знаходиться в частині, де немає ані поховань, ані мурів храму. Ця частина була дослідження археологами, і ми маємо карту трасувань від них”, — відзначила Оля Криворучко, архітектор-проектант.

Нагадаємо, в червні 2019 року на замовлення Галицької районної адміністрації підрядна організація ПП “Патронат” розпочала роботи з облаштування нового сухого фонтану на місці фонтану “Кульбаба”. Під час розкопок території під фонтаном виявлено “мури”. Археологи та науковці спільно з’ясовували походження знахідки та мали напрацювати рішення щодо їх долі.

У 1880 році на площі Галицькій, де зараз стоїть фонтан “Кульбаба”, з’явилась криниця з фонтаном та скульптурою героїні однойменної балади поета Адама Міцкевича — Світезянки (німфа озера Світязь) авторства польського скульптора Тадеуша Блотніцького (1858−1928). Скульптура втрачена після Другої світової війни. Орієнтовно після 1970 року було встановлено абстрактну композицію “Кульбаба” роботи львівського художника Олега Микити.