Мінкульт вважає недоцільним передачу останків радянського розвідника у Росію

Могила Миколи Кузнєцова у Львові
Фото: Історична правда

Міністерство культури, молоді та спорту України вважає недоцільною ексгумацію останків агента НКВД Миколи Кузнєцова та передачу їх у Росію. Родичі хочуть перепоховати агента у Єкатеринбурзі. Про це 10 березня повідомляє Zaxid.net.

Про відмову передавати росіянам останки радянського розвідника йдеться у відповіді Мінкультури на офіційний лист Львівської міської ради, яку оприлюднив 10 березня заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко.

“В умовах російсько-української війни, яка триває, будь-які офіційні контакти з державою-агресором, у тому числі пов’язані з історичним минулим, є небажаним, оскільки можуть мати негативні суспільно-політичні наслідки. Тому розгляд питання ексгумації і передачі Російській Федерації останків Миколи Кузнєцова на даний час є недоцільним і передчасним”, – йдеться в офіційному листі Міністерства культури.

Нагадаємо, з проханням перепоховати Кузнєцова з Пагорбу Слави у Львові на Широкорєчєнський військово-меморіальний комплекс у російському Єкатеринбурзі зверталася племінниця Кузнєцова Маргарита Брюханова. Влада Львова відмовилася розглядати це питання.