Маріїнським палацом почнуть проводити екскурсії

Фото: president.gov.ua

Церемоніальна резиденція Президента України, яка розміщується в Маріїнському палаці, стане доступною для екскурсій з 4 вересня. Про це 31 серпня повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Зазначають, що відвідати палац можна буде у п’ятницю, суботу та неділю, з 10:00 до 17:00. Для цього необхідно попередньо забронювати дату та час свого візиту на сайті, а перед початком екскурсії – купити квиток. Екскурсія триватиме 45 хвилин. За даними ОП, вартість квитка становитиме 150 гривень, для пільгових категорій громадян – 75 гривень. Безкоштовними екскурсії будуть для дітей до 7 років.

Планують, що щочетверга доступ до палацу матимуть лише організовані групи школярів, для яких буде передбачатися особлива програма екскурсії з урахуванням їхнього віку, класу та специфіки історичного періоду, який вони вивчають.

В ОП розповіли, що під час екскурсії палацом можна буде ознайомитися з експозицією картин та подарунків президентів України, церемоніальною залою, залою для переговорів. Палац є визначною пам’яткою палацової архітектури стилю бароко та внесений до реєстру пам’яток національного культурного надбання.

Довідково: Історично палац і парк біля нього, як правило, називалися Царський (Імператорський) палац і Царський сад, адже спорудження київського палацу в середині XVІІІ століття припадає на правління російської імператриці Єлизавети Петрівни. Рішення про будівництво палацу у Києві було ухвалене 1744 року. Проект розробили під керівництвом знаменитого італійського архітектора Бартоломео Растреллі.