“Локальна історія” запустила інтернет-платформу

 

Проект “Локальна історія”, який вже більше року видає однойменний щомісячний ґлянцевий журнал, запустив інтернет-платформу.

Сайт поєднує кілька видів контенту: ексклюзивні добірки старих фотографій, свідчення очевидців історичних подій, а також історичні блоги, лекції та авторські програми.

Тексти від провідних істориків, ілюстровані інфографікою та малюнками сучасних українських художників. Історичні репортажі від найкращих репортажистів України – це мандрівки місцями із непересічним минулим. Інтерв’ю з відомими українськими письменниками, режисерами, діячами культури, а також іноземними дослідниками, котрі вивчають історію України.

“З одного боку в наших школах та вузах історія постає чорно-білою і максимально знелюдненою, у нас історія героїв, а не людей. З іншого боку останні 28 років нам говорили, що українське суспільство отруєне історією, що минули роз’єднує, а не об’єднує. Через що українська історія постає як щось необов’язкове до знання і не конче цікаве. Ми позиціонуємо сайт “Локальна історія” як платформу комунікації між суспільством і професійними дослідниками. Таким чином ми хочемо деінструменталізувати історію як об’єкт політичних чи якихось інших маніпуляцій”, – розповів головний редактор проекту Віталій Ляска.

Проект “Локальна історія” з 2013 року проводить експедиції Західною Україною. Дослідники зібрали свідчення про побут, звичаї та ключові історичні події початку і середини ХХ століття у понад п’яти тисяч мешканців і відсканували близько 40 тисяч давніх світлин.

Ці матеріали відтепер будуть доступні на сайті, зокрема, у рубриках “Старі фото” та “Очевидці”.

Крім того, на сайті у тестовому режимі працює функція “пошуку рідних”. Це унікальний реєстр загиблих чи зниклих безвісти учасників національного підпілля, який дослідники проекту формували впродовж шести років на основі архівних документів. У перспективі цей розділ налічуватиме кількасот тисяч людей.

Також у розробці розділ присвячений історії сіл та містечок Західної України, де будуть не лише загальновідомі факти, але й розповіді старожилів цих місць.

Долучайтесь до телеграм-каналу “Локальної історії”, щоб отримувати добірку топ-5 матеріалів тижня. Окрім того проект є у facebook та instagram.