Facebook заблокував пост Супрун про Бандеру через "пропаганду ненависті"

Степан Бандера

Соціальна мережа Facebook заблокувала пост колишньої очільниці Міністерства охорони здоров’я України Уляни Супрун про лідера українських націоналістів Степана Бандеру. Про це вона розповіла в соцмережі.

“Служба підтримки фейсбук повідомила мені, що запис про Степана Бандеру, де я вжила кілька його цитат, приховано через “порушення стандартів спільноти щодо hate speech/пропаганди ненависті”, – розповіла вона.

На думку Супрун, в її дописі не було нічого, що можна було б розглядати як пропаганду ненависті і що порушувало б стандарти спільноти. Але це не завадило заблокувати запис, який набрав понад 6 тисяч репостів і охопив понад півмільйон читачів.

Водночас ексміністр нагадала, що таке трапляється з нею не вперше. Зокрема, у вересні фейсбук приховав пост Супрун про формулу Штайнмаєра з головним меседжем “Капітуляція перед Кремлем не принесе Україні миру”.

“На прохання до керівника публічної політики щодо України у фейсбук Катерини Крук допомогти розібратися з цією ситуацією, отримали відповідь: “Команда переглянула пост і підтвердила, що рішення було ухвалено правильно, тому пост залишиться видаленим”, – зазначила Супрун.

Вона додала, що не тільки її пост про Бандеру фейсбук визначив образливим. 1 січня Молодіжний націоналістичний конгрес – МНК також опублікував пост про день народження лідера ОУН, який був вилучений. Водночас, за словами Супрун, у видаленому пості, крім прізвища “Бандера” не було жодного слова або цитати, які потенційно можна було б вважати образливими, тільки привітання з днем народження.

“Але схоже, що російські боти дуже хочуть, щоб в нашому інформаційному просторі будь-які згадки про Степана Бандеру були знищені”, – додала вона.

“Це лише кілька прикладів про те, наскільки потужно фейсбук не справляється з озвученою місією і як насправді політика цієї соціальної мережі стала інструментом у гібридній війні. За сприяння чинних алгоритмів, відстеження hate speech з допомогою штучного інтелекту і неспроможності якісно аналізувати контекст – майже будь-яке критичне повідомлення сьогодні може зникнути за бажання власників ботоферм або розпалювачів ненависті”, – вважає Уляна Супрун.