До річниці депортації кримських татар запустили онлайн-акцію «Я пам’ятаю» – «Men hatırlayım»

В анексованому Криму запустили онлайн-акцію «Я пам’ятаю» – «Men hatırlayım», присвячену пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Організатор акції – громадська ініціатива «Нефеса». Про це 11 травня повідомляє Крим.Реалії.

Для участі в акції необхідно опублікувати на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook фото (за можливості старе фото) рідної людини, депортованої з Криму в 1944 році. Якщо фото немає, просто розмістити публікацію, вказавши її ім’я, рік і місце народження, куди була депортована, повернулася до Криму і коли, скільки дітей і онуків.

Пропонують також встановити це фото як фото свого профілю, вказати в публікації хештег #menhatırlayım “Я пам’ятаю”, “Ти пам’ятаєш”, “Ми пам’ятаємо”.

Перший заступник голови Меджлісу кримських татар Наріман Джелял у коментарі Крим.Реалії зазначив, що пам’ятати про свої історію, перемоги і трагедії, дуже важливо.

“Ці події сформували характер нашого народу, кожного кримського татарина. Я впевнений, що ніхто не сперечатиметься, що 18 травня для кримськотатарського народу – одна з найважливіших подій новітньої його історії. Потрібно пам’ятати про нього, його причини та наслідки, про його жертв і катів. Важливо не тільки заради нас самих, заради всього людства. Ми повинні пам’ятати і нагадувати, до чого призводить нелюдськість і безпринципність влади, нехтування нею людськими життями і гонитва за світовим пануванням”, – підкреслив Джелял.

Організатори онлайн-акції закликають молоде покоління записувати історії своїх дідусів і бабусь. І звертаються до людей похилого віку, щоб вони запрошували до себе дітей, онуків і ділилися з ними спогадами про ту трагедію, яку пережив кримськотатарський народ.

Акція “Я пам’ятаю” – “Men hatırlayım” триватиме до 18 травня. За словами організаторів, вона безстрокова і планують її проводити щороку.