До Дня пам’яті героїв Крут СБУ реабілітує 53 учасників українського руху опору

Андрій Гулий-Гуленко, Семен Харченко, Семен Могила. Фото ІП

Служба безпеки України, до Дня пам’яті героїв Крут, ініціюватиме реабілітацію 53 учасників українського руху опору. Про це 29 січня заявив Андрій Когут, директор Державного галузевого архіву СБУ, йдеться у повідомленні пресслужби СБУ.

Відзначається, що “відновлення доброї пам’яті про воїнів Армії УНР та бійців повстанських загонів для Служби безпеки є справою честі”. Тому до Дня героїв Крут СБУ передала до Національної комісії з реабілітації архівні справи 53-х учасників українського визвольного руху репресованих більшовиками.

“Уже понад 25 років у Службі безпеки України триває системна робота із пошуку та перегляду справ українських патріотів, репресованих радянським тоталітарним режимом. Через недосконалість законодавчої бази справи учасників Української революції 1917-1921 років та національного підпілля першої чверті минулого століття тривалий час залишалися засекреченими”, – повідомили у відомстві.

У 2018 році сталися позитивні законодавчі зрушення, що значно удосконалили процедуру перегляду цих справ. Тепер клопотати про реабілітацію жертв червоного режиму можуть не лише родичі репресованих, але і широка громадськість. Сьогодні право на відновлення справедливості отримали і ті патріоти, які боролися за Україну зі зброєю в руках, і яких комуністи таврували як злочинців і бандитів.

У списку переданому СБУ до комісії з реабілітації: командувач Південної групи військ УНР генерал-хорунжий Андрій Гулий-Гуленко, командувач Подільської повстанської групи полковник Семен Харченко та учасник бою під Крутами Семен Могила.