Cкаути вшанували солдатів Армії УНР і Війська Польського у Здолбунові

Фото: Ігор Мантицький

Харцери відвідали могили солдатів Армії УНР і Війська Польського у Здолбунові. Про це 12 травня повідомив БФ “Героїка”.

Першим харцери відвідали поховання полтавця, полковника Армії УНР Бориса Магеровського (1885 – 1926). Не оминули увагою і могилу Василя Жука, котрий загинув на сході України у 2015 році.

Наостанок харцери пішли на старе католицьке кладовище у Здолбунові до спільної могили польських солдатів, які у 1920 році брали участь в обороні міста від більшовицького війська.

Кількома днями раніше лампадки на могилах солдатів Армії УНР і Війська Польського в Здолбунові запалили польський репортер Павел Боболович та український журналіст Дмитро Антонюк. У рамках мультимедійної акції “1920 рік – пам’ять в часи епідемії”, яка проводиться для того, щоб нагадати про братерство поляків і українців під час кампанії 1920 року, вони вшанували польських і українських солдатів, учасників боїв із більшовиками 100-річної давнини, що спочивають на кладовищах Волині, Поділля та Галичини.

Влітку 2018 року на могилі Магеровського фонд “Героїка”, за підтримки Здолбунівської міської ради та Юрія Шадого, встановив пам’ятник у вигляді петлюрівського хреста. Над виготовлення пам’ятника працював майстер Олег Собченко.