Центр досліджень визвольного руху спільно з Галузевим державним архівом Служби безпеки України публікує на сайті Е-архіву оцифровані примірники Протоколів засідань Оперативної групи бюро Київського міського комітету КПУ. Про це 27 квітня інформує Історична правда.

Оперативну групу бюро Київського міського комітету КПУ створили на початку травня 1986 року. Вона займалася питаннями, пов’язаними з ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Головне завдання Групи — вирішувати питання функціонування соціальної і транспортної інфраструктури у межах міста Києва та Київської області. А саме:

– створювати контрольно-пропускні пункти на в’їздах до Києва; – формувати Штаби Цивільної оборони;

– контролювати дезінфекцію міст та проведення дозиметричного контролю;

– перевіряти виробничі приміщення і навчальні заклади; – контролювати якість продукції на ярмарках;

– забезпечувати евакуацію, розміщення та забезпечення населення житлом і роботою;

– забезпечувати дезактивацію територій та техніки, що була задіяна для ліквідації наслідків.

Наприклад, одним із розпоряджень у протоколі №3 від 7 травня 1986 року Оперативна група вимагала: “категорично заборонити сушку білизни на відкритому повітрі. Посилити контроль за дотриманням даної вимоги”.

А в протоколі №2 засідання Оперативної групи бюро Київського міського комітету КПУ від 6 травня 1986 року була пропозиція: “дозволити у торговельній мережі продаж червоного вина і забезпечити додаткове отримання з відповідних фондів”.

Денис Пасічник, координатор Електронного архіву, каже: “Документи містять інформацію про діяльність партійного керівництва Київської міської ради в умовах техногенної та екологічної катастрофи. Дають можливість дізнатися, які методи застосувала місцева влада для боротьби з наслідками аварії”.

Колекцію документів можна проглянути за посиланням.