10:01, 29 вересня 2020

У проекті бюджету-2021 не передбачили коштів для Архіву національної пам'яті

Arhiv.jpg
Фото: Архів національної пам'яті

Цієї весни в Архіву національної пам'яті вже забрали 58 млн грн на перший етап реконструкції – ці гроші пішли у фонд боротьби з коронавірусом. Про це 23 вересня повідомляє архів на своїй сторінці у Facebook.

Нещодавно Кабінет Міністрів ухвалив проект Закону "Про Державний бюджет України на 2021 рік". У проекті коштів, виділених на реконструкцію Архіву національної пам'яті немає. Передбачені лише капітальні видатки у розмірі 9,3 млн грн – вони виділені спільно на Архів національної пам'яті та Музей Революції гідності.

Такий стан справ викликає у співробітників Архіву велике занепокоєння та навіть ставить під питання створення та існування Архіву національної пам'яті – інституції, яка планує за два роки зібрати та відкрити доступ до 4 млн історичних документів колишніх радянських спецслужб.

ГДА УІНП та Український інститут національної пам'яті подавали до Міністерство культури та інформаційної політики України пропозиції до бюджету у розмірі 350 млн грн. У свою чергу міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час презентації проекту реконструкції Архіву національної пам'яті 17 липня підтримав створення найсучаснішого архіву в Україні.

Поки що це лише проект бюджету. Голосування за нього у першому читанні має відбутися за кілька тижнів.