У Києві стартував проєкт про кримських татар у Литві та їх повернення додому
Він триватиме до 30 вересня.
У Музеї книги і друкарства України проходить проєкт “Крізь віки: набута Батьківщина”. Він розповідає історію кримських татар у Литві, а також про їх повернення до Криму після депортації.
Про це повідомляє Укрінформ.
Проєкт “Крізь віки: набута Батьківщина” у Музеї книги і друкарства України складається з фотовиставки “Просто неба” і виставки “Дорога, що стала долею”.
Автором фотовиставки є український фотограф литовського походження з Криму Арвідас Шеметас. Він розказує історії кримських татар, яких зустрічав під час їх повернення на Батьківщину. В експозиції представили фотографії 1990-2000-х років.
Виставка “Дорога, що стала долею” зображує історичний шлях кримськотатарського народу з Криму до Литви. Вона розповідає про формування етносу литовських татар, однієї з найдавніших меншин країни. За історичними даними, перші її представники з'явилися на території сучасної Литви ще у XIV столітті.
Експозиція поєднує книжки, вироби з традиційним татарським гаптуванням та інші експонати.
На церемонії відкриття проєкту посол Литви в Україні Вальдемарас Сарапінас наголосив, що історія цього народу є однією з тем, які поєднують наші країни. За його інформацією у Литві наразі живуть близько 2,5 тисяч представників етносу.
Мистецькі заходи триватимуть до 30 вересня. Обидві події організували ГО “Інститут культурної дипломатії” в рамках “Року кримськотатарської культури в Литві” у співпраці з посольством Литви в Україні, держпідприємством “Кримський дім” та кількома українськими музеями.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що вийшла друком “Історія Криму і кримськотатарського народу”.