01:13, 27 березня 2020

Світові музеї показують наймоторошніші експонати. Софія Київська долучилася

Sofiya-1-450x281.jpg
Фреска “Готські ігри” з Софійського собору в Києві. Фото: ukrinform.ua

У Мережі набирає обертів черговий карантинний флешмоб. Музеї світу діляться в Twitter фотографіями наймоторошніших експонатів зі своїх колекції, закликаючи відвідувачів сидіти вдома. Про це повідомляє 24 квітня Укрінформ.

Запустив челендж під хештегами #СuratorBattle й #СreepiestObject Йоркширський музей, що у Великій Британії.

“Ми почнемо з цього пучка волосся III-IV сторіч із поховання римської панянки. У ньому все ще є шпильки…”, – таке повідомлення розмістили працівники Йоркширського музею в Twitter, кинувши виклик своїм колегам.

До флешмобу приєдналися музеї по всій Британії та за її межами. Вони поширили зображення страхітливих порцелянових ляльок, ритуальних об’єктів та інших моторошних речей.

Не залишилися осторонь й українські музейники. Так, Софія Київська показала фреску початку ХІ ст. “Національний заповідник “Софія Київська” з страшенним задоволенням долучається до флешмобу. Отож до вашої уваги наш експонат у рамках флешмобу #CreepiestObject – це фреска “Готські ігри” у північно-західній сходовій вежі Софійського собору в Києві, початок ХІ ст.”, – написали в заповіднику.

Фреска “Готські ігри”, відома також під назвою “Боротьба ряджених”, входить до циклу розписів сходових веж Софійського собору в Києві, стінопис яких оповідає про сватання київського князя Володимира Святославича до Анни Порфірородної. На фресці зображено театралізований двобій людини у песиголовій масці, що тримає спис чи рогатину, з вусатим безбородим воїном, озброєним бойовою сокирою й невеликим круглим щитом.