Львівський історичний музей запрацює у форматі доповненої реальності
Також у планах є запуск 3D-турів у різних відділах та секторах музею.
Зараз команда фахівців працює над оцифровуванням різних експозицій. Планується, що до платформи наразі увійдуть 64 експонати з 10 локацій Львівського історичного музею.
Про це повідомляє прес-служба Львівської міськради.
У львівській Ратуші зазначають: «Імерсивна платформа «Музей у 3D» — повністю інноваційний проєкт.
«Його головна мета — створення спеціальної платформи для оцифрованих у 3D-реальності музейних пам'яток, яка дозволить відвідувачам музею отримати нові враження від експозицій», — йдеться у повідомленні.
Команда фахівців розробляє спеціальний мобільний застосунок «Музей у 3D», який «працюватиме в парі» із інтерактивними поштівками. Відтак, через камеру смартфона музейні експонати постануть у форматі доповненої реальності.
«Кожна поштівка буде містити аудіосупровід. Завдяки інноваційним технологіям, музейні пам’ятки (особливо ті, що знаходяться у фондах) стануть максимально доступними — їх можна буде роздивитися, ознайомитися з короткою історією і самотужки дослідити на ресурсі Sketchfab», — розповіли у міськраді.
Окрім того, запрацює і сайт платформи «Музей у 3D», на якому будуть представлені 3D-тури з віртуальною експозицією, виготовлені в результаті масштабного оцифрування відділів та секторів Львівського історичного музею.
Зараз триває процес оцифрування музейних експонатів. Команда працює над створенням 7 тематичних комплектів 3D-поштівок, до яких увійдуть 64 експонати з 10 локацій Львівського історичного музею: Кам’яниці Корнякта, Музею-Арсеналу, Палаццо Бандінеллі, Музею визвольної боротьби України, Музею історії Львова, Музею історії України, Музею історії науки і техніки, Музею «Літературний Львів поч. ХХ ст.» та Меморіальних музеїв Романа Шухевича і Євгена Коновальця.
Ініціатори проєккту — ТОВ «SKEIRON» (Скайрон) спільно з командою Львівського історичного музею, за підтримки Українського культурного фонду.