10:17, 20 жовтня 2020

Анонсують науковий семінар "Відкриті архіви для молодих науковців"

12—13 листопада 2020 року у Львові відбудеться науковий семінар "Відкриті архіви для молодих науковців". Серед лекторів семінару — історики, дослідники, архівісти, генеалоги, а також журналісти, які працюють з архівними матеріалами. Центр досліджень визвольного руху запрошує студентів та аспірантів подавати заявки на дводенний науковий семінар про роботу з архівними першоджерелами.

Експерти розкажуть:

  • з чого починати архівні пошуки;
  • як читати документи;
  • до яких труднощів слід бути готовими;
  • як відстоювати свої права на доступ до інформації у разі їх порушення.

А також: як працювати з українськими темами в іноземних архівах та про режими доступу до архівних документів в європейських країнах.

Дослідники, які вивчають український рух опору середини ХХ століття, матимуть нагоду дізнатися про нові знахідки з "викопних архівів" та подивитися, як відбувається їх реставрація.

Планують практичну сесія, де учасники зможуть обговорити тематику власних наукових досліджень та отримати підказки від менторів. Також під час заходу проведуть церемонію нагородження переможців конкурсу студентських наукових робіт "Український визвольний рух 1920-х—1950-х років".

Організатори покривають транспортні витрати (в межах України) та проживання для учасників, які цього потребуватимуть. Захід відбудеться за підтримки Українського інституту національної пам'яті.

Для участі потрібно заповнити реєстраційну форму: https://bit.ly/3jBlMYo (дедлайн — 10:00, 24 жовтня 2020).

Результати відбору — не пізніше 23:59 26 жовтня 2020.

У разі додаткових питань напишіть на скриньку: history@cdvr.org.ua

Організатори та партнери заходу:

Центр досліджень визвольного руху Український інститут національної пам'яті Національний музей-меморіал Тюрма на Лонцького

Галузевий державний архів Служби безпеки України

Історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка