Станом на 1880 р. у Лапшині було два фільварки. Фільварок бережанських монахів бернардинів розташовувався по ліву сторону на сьомому кілометрі шляху з Бережан до Нараїва. Близько 1900 року його землі, які дотепер називають Берладини, розпродали між жителями села. Інший фільварок належав графу Станіславу Потоцькому. Угіддя фільварку розташовувалися по обидві сторони від дороги Бережани — Нараїв, на заході простягалися аж до хутора Гайок.

У 1871 р. на парафію у Лапшині прийшов молодий отець Лев Джулинський, який започаткував на початку 80-х років XIX ст. на Бережанщині видавничу справу і продовжував її до 1914 року. Тут у Лапшині він приймав багатьох письменників, поетів, мовознавців, художників, журналістів, істориків, друкарів, у співпраці з якими видавав часописи, збірники церковно-народних пісень, листівки з малюнками і піснями, календарі. Серед них: квартальник «Руська бібліотека», кольорові репродукції всесвітньо відомих живописців «Біблійна історія в образах» з текстом українською, англійською, німецькою, французькою мовами, великоформатне та багатоілюстроване «Житіє Святих», альманах для дітей «Золота книжечка». Набули популярністі видавані ним «Книжечки мисійні» та «Посланник» Він шанував і підтримував таланти. З метою створення опери «Роксоляна» він запросив до Лапшина композитора Дениса Січинського. Лев Джулинський був також ініціатором створення при церкві позичкової каси, яка допомогала парохіянам кредитами. Священник зробив вагомий внесок у розвиток села. Помер о. Джулинський помер у 1923 р.

У 1884 р. в Лапшині була відкрита однокласна школа, а з 1888 р. – народна школа стала двокласною, пізніше  — шестикласною.

0