20 серпня 1945 р. у лісі поблизу Верина опергрупа Миколаївського райвідділу НКДБ із залученням військовослужбовців 73 стрілецького корпусу Червоної армії (загальною чисельністю близько 50 осіб) здійснила спробу захоплення повстанської криївки, в якій перебували окружний провідник Дрогобиччини Зиновій Тершаковець («Федір», «Лисий») та сотенний УПА Іван Паньків («Явір»). Підпільники вийшли зі схрону через запасний хід і відкрили вогонь по заскочених зненацька більшовиках. Повстанцям вдалося вбити начальника Миколаївського райвідділу НКДБ майора Григорія Гудкова і начальника 6 відділення 2 відділу Управління НКДБ у Дрогобицькій області майора Гаврила Осадчого. Під час відступу «Лисий» з побратимами вбили ще трьох червоноармійців та поранили двох і зникли в лісі.

2 квітня 1946 р. відбувся оборонний бій чоти «УПА-Захід» (командир «Ярич») з пошуковою групою МВС в лісі біля села Верин. В ході 30-хвилинного бою було знищено 8 радянських військовослужбовців, також загинули 2 стрільці УПА.

21 червня 1949 р. у Верині загинули стрільці охоронної боївки Львівського крайового проводу ОУН Василь Сколоздра («Грабенко») і Василь Томицький («Пантарка»).

 

0